KARINCA İLAÇLAMA

Hijyen Merkezi karınca ilaçlama servisi'nin kullanmış olduğu ilaçlar gıda arayan karıncalar için karşı konulmazdır.Bunun yanında karıncalar  yemi tükettiklerinde insektisit aktivitesini fark edemezler.Buda kullanılan ilacın karıncalar üzerindeki etkisinin uzun süreler devam etmesini sağlar.İşçi karıncalar aldıkları yemleri trophallaxis adı verilen ortak besin paylaşma davranışı ile tüm kolonin beslenmesi için yuvaya taşıyarak koloninin tümünde kontrol sağlarlar.

Yeri geldiğinde mevsim değişikliklerinde, yeri geldiğinde de özellikle yaz aylarında birçok küçük canlı ile karşılaşabilmekteyiz. Özellikle de evimize ve işyerlerimize kadar giriş sağlayarak kalıcı bir misafirlik içerisinde olan karıncalar birden fazla oldukları için de bir anda inanılmaz bir şekilde çoğalabilmektedir. Birlik ve beraberliğin simgesi olarak karşımıza çıkarak daha çok kırıntıları ve yiyebilecek oldukları gıdaları taşımakla meşgul olmaktadır. İlk başta her ne kadar sorunsuz olarak görülmüş olsa bile günden güne çekilemez hale gelebilirler. Tek yaptıkları şey sadece çalışmak değil aynı zamanda bulundukları ve gezdikleri ortamlarda mikrop bırakmaktır diyebiliriz.

Daha çok evlerimizin mutfaklarında bulunan ve gıdalara üzerinde dolaşan karıncalar için bireysel olarak yapılabilecek bir çözüm bulunmamaktadır. Yani yapmanız gereken karınca İlaçlama yöntemlerine başvurarak kaliteli hizmet alıyor olmanızdır. Bu konuda hizmet verecek kaliteli firmalar bulunmasından dolayı özellikle sağlık bakanlığı ile bağlantılı ve kullandıkları ilaçları Dünya Sağlık Örgüt’ü tarafından onaylı olanlarını özellik seçmenizi öneriyoruz.

 

Profesyonel Karınca İlaçlama Uygulamarı

İlaçlama yöntemleri görüldüğü kadar kolay olmadıkları için kendi imkânlarımız ile yaptığımız durumlarda ister istemez kendimize de zarar verebiliriz. Bundan dolayı bilir kişilerden yardım almanın çok daha mantıklı olacağını vurgulayabiliriz. Her haşerenin türüne göre ilaçlama yöntemi uygulanmasından dolayı hangi böceğin hangi ilaçla yok edilebileceği de araştırmalar sonucu elde edilebilmiştir. Daha çok sıcak havalarda yani güneşli günlerde gün yüzüne çıkarak hızlı bir şekilde çoğalabilmektedir. Kimi zaman günlerce, kimi zaman aylarca ve kimi zamanlarda da yıllarca bulundukları alanları terk etmemektedirler. Günden güne çekilmez haline gelen karıncalar sadece yeme içme konularında değil ayrıca farklı alanlarda da ortam değiştirebilirler. Her gezmelerinde bir mikrop bıraktıklarını düşünecek olursak da İlaçlama yöntemini hak ediyorlar diyebiliriz. Hem hastalık açısından, hem de görsel açıdan oldukça itici bir hal alabilirler.


Koloninin Tam ve Hızlı Kontrolü

Kimileri halk arasında bereketi simgeleyen bir canlı olduğunu vurguluyor olsalar da aslında insan sağlığına son derece zararlı olabileceklerini de ekleyebiliriz. Karıncaların boyları her ne kadar küçük olmuş olsa bile aralarında büyük olan cinsleri de bulunabilmektedir. Büyük olanlarının ısırma olasılıkları çok daha fazla olduğu için özellikle de küçük çocuklardan uzak tutmak gerekebilir. Teknolojinin gelişme göstermesi ile birlikte Haşere İlaçlama konularında da büyük bir ilerleme söz konusu olmaktadır. Birden fazla yöntemleri bulunan ilaçlamalarının daha çok böceğin türüne göre yapıldığını da bilmekteyiz. Yani her böcek için aynı ilaçlama yöntemi uygulanmamakta ve aynı sonuçlar alınamamaktadır. Bundan dolayı alacağınız hizmetler için son karaları her zaman için firmalardan beklemekte fayda vardır. Firma seçimlerinizde ise geçici değil de kalıcı çözümlerin yapılmasına özen gösteriyor olmanız sizler açısından önemlidir. Hem zamanınız için hem de paranız için oldukça önem teşkil etmektedir. Bir de firmaların mutlaka sağlık bakanlığı onaylı ürünleri kullanıyor olmalarına dikkat etmeniz gerekir. Aksi taktir de kendi sağlığınıza da zarar verebileceğini düşünmeniz normaldir.