Tahta Kurusu 

Oldukça farklı özelliklere sahip olan bu haşere türleri bir bakıma kemirgenlik özelliklerine sahiptir diyebiliriz. İnsanlara zarar vermeyen fakat zehirsiz olarak görülen bu böcekler daha çok maddi açıdan zarar vermektedir. Yani evlerinizde veya işyerlerinizde kullanmakta olduğunuz ağaç içerikli mobilyalarınızdan beslenmektedirler. Günden güne kemirme işlemi yaparak eşyalarınızın belli bir zaman sonra kullanılamaz hale gelmesini sağlamaktadır. Şöyle dile getirecek olursak bu hayvan türleri daha çok geceleri aktif olarak çalışırlar. Yani gündüzleri onlarla karşılaşmanız çok az olasılık içermektedir. Görüntü itibari ile hafif kahve ve hafif siyah renklerde olurlar. Kendi imkânlarınızla ve uyguladığınız yöntemlerle kurtulması zor olduğu için mutlaka Tahta Kurdu İlaçlama işlemi ile yok edilmeli ve mutlaka dünya sağlık örgütü tarafından onaylı ilaçlar kullanan ilaçlama firmasına ilaçlama yaptırılmalıdır. Hızlı bir şekilde çoğalma sağlayacağı için elinizin de çabuk olması gerekecektir. Mobilyalar içerisinde tüneller halinde yuva yaptıkları için görebilmeniz de çok zor olacaktır.

İstemediğiniz anlarda ve zamanlarda karşınıza çıkan bu böcekler bir yerden gelmiş olabilir veya evinize almış olduğunuz bir eşya vasıtası ile de gelmiştir diyebiliriz. Özellikle akşamları seslerini dahi duyabileceğiniz bir çalışkanlık havası ile çalışmaktadırlar. Diğer canlılarda olduğu gibi yumurta yöntemi ile çoğalmaktadır. Yumurtaları kendiliğinden belli bir sıcaklığa eriştiği zaman çatlamakta ve dışarı çıkmaktadır. Yaşam alanlarımızın korkulu rüyası olan Tahta Kurdu hiç de hoş bir yaratık olarak görülmez. Mobilyaların dışında ağaçlarda veya bitkilerde de görülebileceğini söyleyebiliriz. İçten içe gizli saklı olarak çalışmaya başlaması ve insanları rahatsız eden sesler çıkartması belli bir zaman sonra tahammül edilemeyecek derece de olabilmektedir. Eşyalarınızı atmak veya satmak, hatta parçalamak çözüm getirmeyeceği için özel ilaçlama firmalarından destek almanız daha doğrudur.

Bir diğer ismi ile ağaç kurdu olarak da bilinen bu böcek türleri eklem başaklı haşereler olarak incelenmektedir. Her zaman için dediğimiz gibi haşerelerden kendi imkânlarınız ile kurtulmanız çok zor olduğu için aynı zaman da kesin çözümlerde vermemektedir. Yani geçici çözümler uygulandığı için soylarını tüketemezsiniz diyebiliriz. Bir eşyayı yeniden satın almak daha pahalıya mal olacağı için çok daha uygun rakamlara profesyonel bir şekilde İlaçlama desteği alabilirsiniz. Tarım bakanlığı tarafından böceklerin özelliklerine göre üretilen ve geliştirilen ilaçlar kullanılacağı için ayrıca böceklerin yuvalarından çıkmalarını da sağlayacaktır. Yani İlaçlama Firmaları burada çok önemli noktalara değinerek hizmet vermektedir diyebiliriz. Türlerine göre değişkenlik gösteren ilaçlar her böcek türüne uygun olmayabilmektedir. Bizlerin göremediği veya akıl edemediği tüm teknikleri kullanmalarından dolayı yüzde yüz sonuçlara ulaşılması sağlanmaktadır. Yani hem zamandan, hem de paradan tasarruf edebileceğiniz en güzel yöntemler olarak bilinmektedir. Her ilaç her böcek canlısı için aynı etkiyi göstermeyeceği gibi aynı zamanda daha da fazla bağışıklık kazanmasına ve direncini yükseltmesine de sebep olabilir. Böyle olunca da kurtulmak yerine daha çok yaşamasını sağlayabilirsiniz.